Ny hemsida

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Klubbens nya hemsida är nu “igångsparkad”

En modern och levande förening behöver en modern och levande hemsida. Både vad det gäller layout och funktioner kändes den gamla sidan aningens fastlåst och därför har styrelsen beslutat att ta fram en ny hemsida. Resultatet av detta ser ni här och nu! Förhoppningen är att sidan ska bli mer levande än den gamla, bland annat genom att föreningens medlemmar enkelt kan göra inlägg när de är ute på läger, tävlingar och annat skoj. Sidan har även gott om utrymme för (högupplösta) bilder, film och annat som vi kan vilja dela med oss av. Alltsammans kan dessutom med några få knapptryningar delas på Facebook, Twitter m.m. och för er som använder Instagram – tagga bilden med “#sorakerkarate” så dyker den upp här på hemsidan!

Hittar ni något på sidan som inte fungerar som det ska, eller om ni vill ge annan feedback så skicka den till kontakt@sorakerkarate.se.

Med vänlig hälsning

Niklas Öhrberg, Ordförande